Ana metin geç

My BeBiS Üyesi Olun

BeBiS güncellendi, çalışmalarımız yenilendi! Demo indirme, lisans alma, lisans yenileme veya güncelleme işlemlerinizi yapabilmek için hemen şimdi My BeBiS üyesi olun, işlemlerinizi kolaylıkla halledin.

Beslenme Bilgi Sistemi - BeBiS

BeBiS, 20.000i aşkın besinin veri bankası ve 130u aşkın besin öğesi analizi ile besinlerin, oluşturulan diyet planlarının ve yemek tariflerinin besin değeri hesaplamasını tek tuşla yapan bilimsel ve profesyonel bir bilgisayar programıdır.

Hizmete başladığımız günden beri hizmet kitlemiz olan Diyetisyenler, Akademisyenler, Gıda Mühendisleri ve konuya ilişkin bölümlerde okuyan öğrencilerin çalışmalarında, önemli bir yardımcı kaynak olma sorumluluğunu üstlendik. Sürekli gelişmekte olan BeBiS'in amacı yeni ürün bilgilerini veri bankasına eklemek ve modüllerde gelişimciliği gözetmek olmuştur.

Bir çok özelliği bir arada barındıran BeBiS, çalışmalarınızda, sizlerin en önemli asistanı haline gelmektedir.

BeBiS'in kimler tarafından, nerelerde ve nasıl kullanılabileceğine dair daha fazla bilgi için tıklayınız.

BeBiS 8.2 Versiyonu Hizmete Sunuldu !

BeBiS 8.2 versiyonundaki önemli değişiklikler şunlardır:

TÜBER: TÜBER verileri eklendi. Artık RDA, FAO-WHO, DGEE, DRI'ın yanında TÜBER Ortalama ve TÜBER Detay önerilerini de görebilirsiniz.

TÜRKOMP: Daha önceki BeBiS versiyonlarında bulunmayan veya analizleri yeni yapılan yöresel gıdalar için TÜRKOMP verileri eklendi.

Porsiyonlar: Daha fazla besine porsiyon ölçüleri eklendi.

Resimler: Daha fazla besine resim eklendi. Bu sayede daha fazla besini resmine bakarak porsiyonlayabilirsiniz.

Libre Office: Artık çıktılar sadece MS-Word ve Excel ile değil Libre Office yazılımı ile de alınabilir.

Besin Grupları: Besin veri bankasındaki besin grupları, Türkiye'ye daha uygun hale getirildi. Bu değişim Sağlık Bakanlığı ve değerli akademisyenlerimizin iş birliği ile gerçekleşmiştir. Bunun için ana veri bankasındaki birçok besin maddesinin kodu değiştirilmiştir. Bu durum, analiz aşamasında önemli besin gruplarını ve besinleri birbirinden ayırt edebilmeyi sağlamaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Besin grupları ve besin kodları değiştirildiğinden dolayı, BeBiS 8’den önceki versiyonlarda hazırlanan besin tüketimi ve diyet planları, BeBiS 8 ve sonrasındaki versiyonlarda açılamaz. 

 

 

My BeBiS

 

Artık demo indirmek, lisans almak, lisans yenilemek ve lisans sürecinizi takip etmek çok kolay. 

 

My BeBiS'te hesap açarak tüm işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Eğer eski bir BeBiS versiyonuna sahipseniz, güncellemek için hemen My BeBiS hesabınızı oluşturun.