Ana metin geç

My BeBiS Üyesi Olun

BeBiS güncellendi, çalışmalarımız yenilendi! Demo indirme, lisans alma, lisans yenileme veya güncelleme işlemlerinizi yapabilmek için hemen şimdi My BeBiS üyesi olun, işlemlerinizi kolaylıkla halledin.

Beslenme Bilgi Sistemi - BeBiS

BeBiS, 20.000i aşkın besinin veri bankası ve 130u aşkın besin öğesi analizi ile besinlerin, oluşturulan diyet planlarının ve yemek tariflerinin besin değeri hesaplamasını tek tuşla yapan bilimsel ve profesyonel bir bilgisayar programıdır.

Hizmete başladığımız günden beri hizmet kitlemiz olan Diyetisyenler, Akademisyenler, Gıda Mühendisleri ve konuya ilişkin bölümlerde okuyan öğrencilerin çalışmalarında, önemli bir yardımcı kaynak olma sorumluluğunu üstlendik. Sürekli gelişmekte olan BeBiS'in amacı yeni ürün bilgilerini veri bankasına eklemek ve modüllerde gelişimciliği gözetmek olmuştur.

Bir çok özelliği bir arada barındıran BeBiS, çalışmalarınızda, sizlerin en önemli asistanı haline gelmektedir.

BeBiS'in kimler tarafından, nerelerde ve nasıl kullanılabileceğine dair daha fazla bilgi için tıklayınız.

BeBiS 9 Hizmete Sunuldu!

BeBiS 9 versiyonundaki yeni özellikler şunlardır:

1. Değişim Listeleri: Türkiye Diyetisyenler Derneği'nin koordinasyonunda hazırlanan yeni değişim listelerindeki besinler için "Standart Değişim Miktarı" isimli porsiyon ölçüsünü ve değişim miktarlarını BeBiS'te görebilirsiniz.

2. İleri / Geri Butonları: Ana ekrana ve çeşitli fonksiyonlara İleri ve Geri butonları eklendi.

3. Planın Geri Yüklenmesi / Recovery: BeBiS'iniz istenmeyen bir şekilde (Laptop şarjının bitmesi, yeniden başlatılması vb.) kapansa dahi, tekrar açtığınızda, üzerinde çalıştığınız son planı geri getirme imkanı sağlayacaktır. Bunun için, BeBiS'i yeniden açtığınızda Recovery dosyası mevcut, yüklensin mi?kutucuğunda Yes seçebilirsiniz.

4. Besinlerin Toplu Seçimi: Ana ekranda besin araması yaptığınızda, birden fazla besini seçip, plana topluca ekleyebilirsiniz. Bunun için, besinleri seçtikten sonra "Çoklu Aktarım" kutucuğunu işaretleyerek "Transfer" butonuna basınız.

5. Besin Öğelerinin Toplu Seçimi: Ekstralar/Besin Öğelerinin Seçimi ekranında besin öğelerini topluca aktifleştirebilir veya inaktif edebilirsiniz. Bunun için "Aktif olmayan öğeler" sütunundaki besin öğelerini Ctrl+Mouse ile seçiniz ve "Aktif olan öğeler" sütununa sürükleyiniz veya tam tersini yapınız.

6. Birden Fazla Planın Toplu Analizi: Hesaplamalar/Birden Fazla Planın Toplu Analizi fonksiyonunda, planları masaüstünden seçmeyi sağlayan Desktop kutucuğu eklendi.

 

BeBiS 9 versiyonu ile giderilen hatalar:

1. Çocuk Antropometri'sindeki Muayene Tarihi, Ağırlık ve Boy'a tıklayınca ortaya çıkan "Invalid floating point operation" hatası giderildi.

2. Kaydedilmemiş bir planı kapatırken "Cancel"a tıklandığında ortaya çıkan ve programın bir daha kapanmamasına sebep olan hata giderildi.

My BeBiS

 

Artık demo indirmek, lisans almak, lisans yenilemek ve lisans sürecinizi takip etmek çok kolay. 

 

My BeBiS'te hesap açarak tüm işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.